Vzdělávací programy Barevné kamínky

Možnost zábavy pro děti a rodiče. Společnost Barevné kamínky zpřístupňuje on-line výukové programy zdarma. Mohou být pro Vás ulehčením péče o děti a pro děti zábavou. Společnost požádala o předání informace všem rodičům.

Pro přístup zdarma i na další období napište na: prikryl@hrajeme-si.cz a uveďte, že jste rodič dítěte, které stále nemůže navštěvovat naší MŠ Příčná 189, Havlíčkův Brod. Budou Vám zaslány nové přihlašovací údaje.

Postup, jak zdarma dětem zpřístupnit programy v iŠkoličce Barevné kamínky (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na naše stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře jako doma@metodickykabinet.cz a heslo je doma01

3. v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička”

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy.

Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání.

Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry. Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce. V této mimořádné situaci prosím dodržujte alespoň tyto základní didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.

- Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

- Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.

 

zdroj:  Ing. Ladislav Přikryl, Barevné kamínky s.r.o., Kroměříž

Přidáno 26. 3. 2020, autor: Vladimíra Račanová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru