Aktuality

Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl a ve středu, dne 18. 12. 2019, nadělil dětem spoustu dárečků v podobě nových hraček, knížek, panenek, stavebnic, puzzle, labyrintů, kreativních her…
4. 12. navštívili naší školku hodný Mikuláš, s krásným andělem a malinko zlobivým čertem, který zůstal za dveřmi. Mikuláš věděl ze své knihy o všem, co se v naší školce děje, o dobrých i špatných skutcích dětí.
Děti si zápisník pro rodiče vyrobily s malou dopomocí vlastnoručně. Nejdříve si vybraly barevnou kombinaci dle vlastního přání. Potom s pomocí stroje nadírkovaly papíry, desky na kroužky, gumičku a vše zkompletovaly. A dáreček byl hotový.
Děti měly možnost nahlédnout na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou.
Předškoláci ze třídy Krtečků a Veverek navštívili 20. 11. dětské oddělení v nemocnici Havlíčkův Brod. Pod vedením lékařů se seznámili se základy ošetření raněného a prohlédli si dětské i novorozenecké oddělení. Odcházeli plné zážitků a nových informací.
Děti se seznámily s různými hudebními nástroji - houslemi, hobojem, basou, lesním rohem, dudami, zazpívaly si a zatančily na melodie známých písní z pohádek o princeznách. Princ měl za úkol poznat jména princezen a tu nejkrásnější si vybrat za ženu.
V úterý 24. 9. 2019 jsme navštívili vlakové nádraží v Havlíčkově Brodě. Děti měly možnost vidět depo, různé druhy vlaků, točily se na točně a svezly se také vlakem do tunelu. Mohly si vyzkoušet jak se vlak řídí.
Ve středu 18. 9. 2019 jsme si přišli s našimi předškoláky zasportovat na fotbalové hřiště. Trenéři a fotbalisté pro nás měli nachystáno několik stanovišť, kde jsme si společně zahráli fotbal, zaběhali, zaskákali, zakopali, zasoutěžili...
Děti v roli detektivů putovaly po zahradě Chaloupek a pátraly po zloději salátu. Na zahradě se setkaly s různými živočichy, kteří žijí na zemi, pod zemí i ve vzduchu a zjišťovaly, čím se živí. Nakonec nalezly skutečného zloděje salátu - obrovského šneka.
Rozloučili jsme se s našimi předškoláky. Přejeme jim hodně úspěchů a hlavně ať se jim ve škole líbí.
Navštívili jsme policii ČR v Havlíčkově brodě. Děti viděly cely, tělocvičnu, výcvik policejních psů, zbraně, policejní auta a mnoho jiných zajímavosti.
Prošli jsme si celý areál hasičů. Viděli a vyzkoušeli jsme si, jak se hasí oheň, jak vypadá hasičské auto zvenku i uvnitř, jak houká, když jede k zásahu, jak vysoko dosáhne výsuvný žebřík, jak rychlý a mrštný musí být hasič…
Na čarodějnické cestě plné her a překvapení si děti vyzkoušely létání na koštěti, přenášení myší, přeskakování ohně, ochutnávku lektvarů a hadích ocásků. Čarodějka Kanimůra obdarovala děti za splněnou cestu a vyřešenou hádanku sladkou odměnou.
Děkujeme panu Lindlovi za příjemné dopolední bubnování. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další setkání v rytmu bubínků.
Co potřebují děti do MŠ
 Bačkory - (ne pantofle)  Oblečení do třídy a na pobyt venku, náhradní oblečení  Pyžamo  Pláštěnku a holínky  Hrneček z umělé hmoty na pitný režim VŠECHNO OZNAČENÉ NEBO PODEPSANÉ - značka dítěte, iniciály dítěte  2x celé balení papírových kap
Přání
Přejeme všem krásné prázdniny a příjemnou dovolenou.
Co potřebují děti do MŠ
Přání na prázdniny

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru