Aktuality

Vážení rodiče, od 10.5.2021 bude mateřská škola otevřena v běžném provozu pro všechny děti. Děti nebudou testovány a nemusí mít po celou dobu pobytu v MŠ roušky. Při pohybu mimo areál MŠ je doporučeno dodržovat odstup dětí od jiných osob.
Milí rodiče a děti, připravili jsme pro vás videoprohlídku naší mateřské školy, protože se s vámi nemůžeme setkat osobně. - viz detail aktuality
Ve čtvrtek 11.2. se ve školce konal Maškarní bál. Děti byly převlečené do masek svých oblíbených pohádkových postav a hrdinů. Celé dopoledne jsme tancovali, zpívali, hráli hry a soutěžili.
VÁNOČNÍ ČAS - inspirace pro rodiče
ČERT, ANDĚL a MIKULÁŠ - inspirace pro rodiče
Svatý Martin - inspirace pro děti
Podzimní aktivity pro předškoláky 2.
Poznávali jsme různé druhy zeleniny, naučili se taneček Mrkvička, loupali a jedli jsme vařené brambory a nakonec si připravili zdravý zeleninový salát plný vitamínů. Podařil se nám vyrobit škrob a uvařili jsme si moc dobrý puding.
Informace k novým opatřením v MŠ, platné od čtvrtka 10. 9. 2020 platné do odvolání.
ve čtvrtek 3. 9. 2020 od 15:00 ve třídě Veverek.
Školka volá
S ohledem na platná mimořádná opatření odkládáme informační schůzku pro rodiče nově přijatých dětí na začátek září. Termín schůzky bude upřesněn. V detailu aktuality najdete informaci o tom, co potřebuje dítě do MŠ.
Do naší MŠ v době nouzového stavu chodily děti těch, kteří bojovali s epidemií koronaviru.
Rada města schválila obnovení provozu všech odloučených pracovišť MŠ Korálky Havl. Brod od 25.5.2020 za splnění podmínek ochrany zdraví,které se vztahují na činnost MŠ. Děkujeme za nahlášení dětÍ do 20.5.2020 mailem nebo telefonicky na naší MŠ.
Zázraky přírody-  inspirace pro rodiče na tvoření s dětmi
Perníková chaloupka -  inspirace pro rodiče na tvoření s dětmi
Jarní aktivity pro předškoláky II.
Čarodějnice - inspirace pro rodiče na tvoření s dětmi
Jarní aktivity pro předškoláky I.
Informace k zápisu do MŠ jsou zveřejněny na hlavní stránce organizace – na této stránce nahoře kliknete na název organizace a zobrazí se nabídka - podrobnosti jsou uvedené v Aktualitách a tiskopisy v Dokumentech.
Možnost zábavy pro děti a rodiče. Společnost Barevné kamínky zpřístupňuje on-line výukové programy zdarma. Mohou být pro Vás ulehčením péče o děti a pro děti zábavou. Společnost požádala o předání informace všem rodičům.
Naše mateřská škola zajišťuje provoz pro děti zaměstnanců vybraných složek.
V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru se v souladu s § 3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005, o předškolním vzdělávání, v platném znění, přerušuje provoz všech odloučených pracovišť příspěvkové organizace Mateřská škola Korálky Havlíčkův Brod,
NA ZÁKLADĚ DOPORUČENÍ ZŘIZOVATELE MĚSTA HAVLÍČKŮV BROD V RÁMCI PREVENTIVNÍCH OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ CORONAVIRU PROSÍME RODIČE DĚTÍ, KTEŘÍ MAJÍ MOŽNOST, ABY SVÉ DĚTI NEVODILI DO ODVOLÁNÍ OD PONDĚLÍ 16. 3. 2020 DO MATEŘSKÉ ŠKOLY.
Maminka, paní Korečková ukázala dětem, jak vypadá šicí stroj a jak se s ním pracuje. Děti měly možnost prohlédnout si jaké další pomůcky jsou k šití potřeba. Za pomoci maminky si vyzkoušely se šicím strojem pracovat. Děti byly nadšené.
Ani ve školce na nás Ježíšek nezapomněl a ve středu, dne 18. 12. 2019, nadělil dětem spoustu dárečků v podobě nových hraček, knížek, panenek, stavebnic, puzzle, labyrintů, kreativních her…
4. 12. navštívili naší školku hodný Mikuláš, s krásným andělem a malinko zlobivým čertem, který zůstal za dveřmi. Mikuláš věděl ze své knihy o všem, co se v naší školce děje, o dobrých i špatných skutcích dětí.
Děti si zápisník pro rodiče vyrobily s malou dopomocí vlastnoručně. Nejdříve si vybraly barevnou kombinaci dle vlastního přání. Potom s pomocí stroje nadírkovaly papíry, desky na kroužky, gumičku a vše zkompletovaly. A dáreček byl hotový.
Děti měly možnost nahlédnout na život čipmanka a křečka prériového zcela novou perspektivou.
Předškoláci ze třídy Krtečků a Veverek navštívili 20. 11. dětské oddělení v nemocnici Havlíčkův Brod. Pod vedením lékařů se seznámili se základy ošetření raněného a prohlédli si dětské i novorozenecké oddělení. Odcházeli plné zážitků a nových informací.
Děti se seznámily s různými hudebními nástroji - houslemi, hobojem, basou, lesním rohem, dudami, zazpívaly si a zatančily na melodie známých písní z pohádek o princeznách. Princ měl za úkol poznat jména princezen a tu nejkrásnější si vybrat za ženu.
V úterý 24. 9. 2019 jsme navštívili vlakové nádraží v Havlíčkově Brodě. Děti měly možnost vidět depo, různé druhy vlaků, točily se na točně a svezly se také vlakem do tunelu. Mohly si vyzkoušet jak se vlak řídí.
Ve středu 18. 9. 2019 jsme si přišli s našimi předškoláky zasportovat na fotbalové hřiště. Trenéři a fotbalisté pro nás měli nachystáno několik stanovišť, kde jsme si společně zahráli fotbal, zaběhali, zaskákali, zakopali, zasoutěžili...
Děti v roli detektivů putovaly po zahradě Chaloupek a pátraly po zloději salátu. Na zahradě se setkaly s různými živočichy, kteří žijí na zemi, pod zemí i ve vzduchu a zjišťovaly, čím se živí. Nakonec nalezly skutečného zloděje salátu - obrovského šneka.
Rozloučili jsme se s našimi předškoláky. Přejeme jim hodně úspěchů a hlavně ať se jim ve škole líbí.
Navštívili jsme policii ČR v Havlíčkově brodě. Děti viděly cely, tělocvičnu, výcvik policejních psů, zbraně, policejní auta a mnoho jiných zajímavosti.
Prošli jsme si celý areál hasičů. Viděli a vyzkoušeli jsme si, jak se hasí oheň, jak vypadá hasičské auto zvenku i uvnitř, jak houká, když jede k zásahu, jak vysoko dosáhne výsuvný žebřík, jak rychlý a mrštný musí být hasič…
Na čarodějnické cestě plné her a překvapení si děti vyzkoušely létání na koštěti, přenášení myší, přeskakování ohně, ochutnávku lektvarů a hadích ocásků. Čarodějka Kanimůra obdarovala děti za splněnou cestu a vyřešenou hádanku sladkou odměnou.
Děkujeme panu Lindlovi za příjemné dopolední bubnování. Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na další setkání v rytmu bubínků.
Co potřebují děti do MŠ
 Bačkory - (ne pantofle)  Oblečení do třídy a na pobyt venku, náhradní oblečení  Pyžamo  Pláštěnku a holínky  Hrneček z umělé hmoty na pitný režim VŠECHNO OZNAČENÉ NEBO PODEPSANÉ - značka dítěte, iniciály dítěte  2x celé balení papírových kap
Přání
Přejeme všem krásné prázdniny a příjemnou dovolenou.
Co potřebují děti do MŠ
Přání na prázdniny

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru